۱۰ نکته مهم قبل از سفارش کابینت

۱۰ نکته مهم قبل از سفارش کابینت

آشپزخانه قلب خانه است ، انتخاب و خرید کابینت برای آشپزخانه در عین ساده بودن ، می تواند فرآیندی  بسیار پیچیده باشد ، چرا که اگر شما اصول و نکات مهم قبل از سفارش کابینت را ندانید ، ممکن است در دردسر بزرگی بی افتید .

بهترین کابینت، کابینتی است که در عین برطرف کردن نیاز های شما در آشپزخانه مطابق با سلیقه و بودجه شما باشد.

ما سعی کردیم نکات مهمی که باید قبل سفارش کابینت از آنها آگاه باشیم را بررسی کنیم .

نکته اول: دقت در اندازه گیری 

قبل از هر کاری مطمئن شوید اندازه گیری درستی از فضای آشپزخانه شما صورت گرفته و فضای آشپزخانه شما به درستی بررسی شده است . طراحی، ساخت و سبک کابینت مورد نظر شما با یک اندازه گیری غیر اصولی می تواند دگرگون شود.

پس مطمئن شوید که این کار را افراد متخصصی مانند اعضای تیم کازا دکور انجام می دهند .

نکته دوم: آنالیز نیازها و فضا 

کابینت های آشپزخانه ، مجموعه ای از کشوها و قفسه ها هستند، که تعداد این قفسه ها و کشوها بسته به نیاز و اندازه فضای آشپزخانه طراحی و تولید می شود .

کابینت ها باید فضای کافی برای ذخیره لوازم آشپزخانه شما را داشته باشند . پیش از هرچیزی بررسی کنید، که کابینت آشپزخانه مورد نظر شما نیاز به چه قابلیت هایی دارد؛ برای مثال ممکن است شما نیاز به فضایی برای استوک مواد غذایی، قفسه های قابل تنظیم ، تقسیمات داخلی و … داشته باشید .

نکته سوم: تعیین بودجه 

بودجه خود را مشخص کنید؛  قیمت کابینت ها بسته به کیفیت و جنس صفحه ها متغیر است . شما با تعیین بودجه می توانید، به خود و طراح کابینت خود کمک کنید تا بهترین گزینه ها  را به شما معرفی کند . تیم طراحان کازا دکور می تواند بهترین کابینت های آشپزخانه ، متناسب با بودجه تان را برای  شما طراحی کنند .

نکته چهارم: سبک کابینت های آشپزخانه 

قطعا سبک آشپزخانه شما بسته به طراحی داخلی منزل یا محل کار  شما باید تعیین ، طراحی و ساخته شود .

بهتر است قبل سفارش کابینت اطلاعات کافی در مورد انواع سبک های کابینت مانند : کابینت مدرن ، کابینت کلاسیک  داشته باشید تا بسته به دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار خود بهترین گزینه را انتخاب کنید .

نکته پنجم: طرح و رنگبندی 

رنگ کابینت های آشپزخانه نقش بسیار مهمی در نمود زیبایی فضای آشپزخانه شما دارد. شما می توانید آشپزخانه ای با کابینت های تک رنگ و یا دو رنگ داشته باشید ، اما باید بدانید انتخاب رنگ خیلی به طرح مورد نظر شما بستگی دارد پس بدانید در طراحی و رنگبندی کابینت ، شناخت انواع سبک های کابینت می تواند کمک شایانی به شما کند .

طراحی انواع سبک های کابینت آشپزخانه ، یک امر بسیار تخصصی است، که باید موارد مهمی را در انتخاب آن در نظر گرفت.

ازین رو شرکت های معتبر و بزرگی ، طراحی و ساخت کابینت های خود رو به  دست متخصصان و افراد با تجربه این صنعت همچون گروه کازا دکور  می سپارند .

نکته ششم: انتخاب ورق های با کیفیت کابینت 

متخصصان این حوزه براین باورند که ، به غیر از سبک ، طرح و رنگبندی کابینت ها کیفیت ورق های کابینت از عناصر تاثیر گذار و مهم در سفارش کابینت است . اگر کیفیت صفحه های یک کابینت مناسب را نباشد ، علاوه بر این که هزینه سنگینی بابت خرید و نصب آن پرداخت می کنید پس از مدتی کابینت شما خراب می شود .

رطوبت ، چربی ، گردو غبار و دوده عوامل تاثیر گذاری هستند ، که می توانند کابینت آشپزخانه شما را خراب کنند . هر جنس کابینتی مانند : ممبران ، وکیوم، ام دی اف ،هایگلاس ، چوب و فلز دار خصوصیات و ویژگی های فیزیکی و جنسی خاصی دارند که بهتر است قبل از سفارش با جنس و کیفیت آن ها آشنایی کافی داشته باشیم .

نکته هفتم: درب و کشو ها 

انتخاب روکش درب های کابینت  و کشوهای کابینت بسیار مهم است .

اگر بودجه محدودی دارید ، می توانید درب ها را از جنسی متفاوت نسبت به بدنه کابینت خود انتخاب کنید. چون درب ها در معرض دید هستند، می توانید آن ها را از جنس گران تر و باکیفیت تری سفارش دهید و در مقابل جنس بدنه را ارزان تر انتخاب کنید .

درصد زیادی از کابینت ها از جنس ام دی اف هستند و تفاوت آنها تنها در نوع و سبک روکش درب ها و کشوها است .

شکل ظاهری درب های کابینت آشپزخانه نیز می تواند  شکلی ساده و چهارگوش و یا با لبه های مورب و پی وی سی داشته باشد .

اما نوع باز و بسته شدن درب های کابینت و کشو های آن نیز می تواند نقش بسزایی در عمر مفید  کابینت ها داشته باشد.

کابینت های آشپزخانه دستگیره دار به کمک دستگیره تعبیه شده رویشان باز و بسته می شوند ، جنس دستگیره های نیز متفاوت است ، اما اگر کابینت آشپزخانه بدون دستگیره باشد دوحالت مختلف می تواند داشته باشد :

دستگیره مخفی :

درب کابینت آشپزخانه با دستگیره مخفی به این شکل است که ، یک فضای خالی روی درب برای باز و بسته شدن بصورت فرو رفته در قسمت های بالایی یا پایینی کشوها و کمد ها قرار می دهند ، که با هل دادن یا کشیدن آن می توان درب ها را باز یا بسته کرد .

درب همراه با جک :

درب کابینت همراه با جک ،به این شکل است که یک دستگیره مخفی در پایین یا بالای درب ها قرار گرفته و با کشیدن و رها کردن درب ها، معمولا از وسط درب می توان آن را  باز یا بسته کرد.

نکته هشتم: پانل لوازم خانگی و لوازم برقی 

برای استفاده بهینه و درست از فضای خود بهتر است به فکر تجهیز آشپزخانه خود با پانل ها باشید .

تجهیزات و لوازم آشپزخانه مانند : یخچال ، ماشین لباس شویی، ماشین ظرفشویی، غذاساز،قهوه ساز ، آبمیوه گیری و … در آشپزخانه بهتر است پنهان شوند و یا  در داخل پانل های زیبا و شیک ساخته شده قرار داشته باشند تا با کابینت ها ست شوند و فضای آشپزخانه یک فضای شیک تبدیل شود.

وجود پانل ها در آشپزخانه به شما کمک می کند که ، فضای بیشتری داخل کابینت ها داشته باشید.

نکته نهم: انتخاب صفحه آشپز خانه 

صفحه ی کابینت  آشپزخانه بیشتر از هرچیزی مورد استفاده قرار می گیرد. صفحات می توانند از جنس سنگ یا چوب باشند .

بدیهی ست صفحه سنگی عمر طولانی تری داد و تمیزی و نظافت آن راحت تر است، صفحات چوبی ممکن است در اثر طوبت خیلی زود آسیب ببینند.

نکته دهم: نصب کابینت

نصب کابینت نیز مانند اندازه گیری نیاز به تخصص و مهارت خاص و ویژه ای دارد.

اگر کابینت تولید شده به درستی نصب و اجرا نشود و نصاب زیرسازی محکم نکرده باشد ، عواملی همچون زلزله و یا حتی سنگین شدن قفسه ها می تواند موجب ریزش کل کابینت های دیواری شود.

بنابراین تصور نکنید نصب کابینت یک فرآیند ساده است ، بدانید باید کار را به کاردان سپرد . نصاب های کابینت در مجموعه کازا دکور بصورت حرفه ای کابینت های شما را ایمن سازی و نصب می کنند .

 

در فرآیند سفارش کابینت عوامل بسیاری تاثیر گذار هستند که در این مقاله سعی کردیم ۱۰ مورد از مهمترین آنها را بررسی کنیم.

نحوه بستن قرارداد ، هزینه های مربوط به حمل و نقل و نصب کابینت نیز از جمله نکاتی است که باید قبل از سفارش کابینت به آن ها توجه کرد. اما قبل از هرچیزی انتخاب یک شرکت خوب و منصف که صفر تا صد کار را با خیال راحت بتوانید به آن بسپارید اهمیت ویژه ای دارد. افراد متخصص شرکت کازا دکور آماده  مشاوره و اجرا تخصصی برای سفارش کابینت های آشپزخانه شما هستند .

واتساپ