هر چیزی که یک آشپزخانه مدرن نیاز دارد

هر چیزی که یک آشپزخانه مدرن نیاز دارد

قلب خانه های ما، آشپزخانه است و ما ساعت های نسبتا زیادی را در آن می گذرانیم به همین دلیل دکوراسیون آن اهمیت دارد. اگر شما نیز می خواهید با هر چیزی که یک آشپزخانه مدرن نیاز دارد، آشنا شوید بهتر است با ما همراه شوید زیرا قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و نکات مهمی که در این زمینه وجود دارد را با یکدیگر بررسی نماییم.

برای داشتن آشپزخانه ای مدرن به موارد زیر توجه کنید.

اگر به سبک دکوراسیون مدرن علاقه دارید و می خواهید دکوراسیون آشپزخانه خود را بر همین اساس بچینید باید به یک سری نکات مهم در این باره توجه فرمایید. در ادامه این موارد مهم را ذکر می کنیم.

رنگ

آشپزخانه مدرن3

یکی از موارد تاثیرگذار بر سبک دکوراسیون آشپزخانه، رنگ است. اگر توجه کرده باشید در سبک های قدیمی تر از رنگ های بیشتری در دکوراسیون آشپزخانه استفاده می شده است از جمله رنگ کابینت ها، گلدان های تزیینی، دیوارهای برجسته، وسایل روشنایی و … همه تنوع رنگی زیادی داشتند. اما در آشپزخانه  های مدرن از رنگ های محدودی استفاده می شود به عنوان مثال از کاشی های تک رنگ، کابینت های تک رنگ و حداکثر دو رنگ و … مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل رنگ روش ساده ای برای نشان دادن مدرن بودن آشپزخانه است.

درخشندگی و براق بودن

در آشپزخانه های مدرن عناصر موجود، از درخشندگی و براق بودن زیادی برخوردار هستند. کابینت ها یکدست و براق و صیقلی هستند، وسایل آشپزخانه درون کابینت قرار می گیرند، سطح کابینت ها مسطح است. برخلاف کابینت های سبک کلاسیک و سنتی که دارای حکاکی ها و نقوش زیادی هستند و اغلب اوقات از رنگ های مات در آن ها استفاده می شود. این نکته دارای اهمیت زیادی است زیرا در قدیم آشپزخانه ها وسیع بودند به همین دلیل می توانستیم از مدل های مختلفی کابینت استفاده کنیم اما امروزه به خاطر کوچک شدن فضای منازل از جمله آشپزخانه ها، سطوح را براق و درخشان در نظر می گیرند تا فضا را گسترده تر نشان دهد.

جنس عناصر

در هر سبک آشپزخانه ای باید به جنس عناصر موجود در آن توجه شود. به عنوان مثال در آشپزخانه های مدرن در کنار استفاده از عناصر طبیعی مانند سنگ مرمر، شیشه، چوب طبیعی و … از استیل ضد زنگ نیز استفاده می شود تا بر میزان براق بودن فضا بیفزاید.

وسایل آشپزخانه

در یک آشپزخانه مدرن از وسایل جدید و به روز مانند هود، اجاق گازهای جدید، سینک های دوبل، نورپردازی های زیبا و … استفاده می شود. تمامی این عناصر باید متناسب با سبک مدرن انتخاب شود تا همه چیز با سبک آشپزخانه ای که شما مد نظر دارید هماهنگ شود.

در صورتی که در انتخاب هر کدام از این موارد دچار تردید هستید می توانید از راهنمایی ها و مشاوره های گروه تولیدی کازا دکورا بهره مند شوید و تمامی مواردی که آشپزخانه مدرن نیاز دارد را تهیه نمایید و در دکوراسیون خود استفاده نمایید.

چیدمان یک آشپزخانه مدرن چگونه است؟

آشپزخانه مدرن2

برای داشتن یک آشپزخانه مدرن، لیست بلند بالایی را باید در نظر بگیرید و به عناصر و المان های مختلفی توجه داشته باشید. برای این کار ابتدا باید فهرستی از وسایل خراب و نیاز به تعمیر و یا تعویض تهیه نمایید. شما باید بتوانید از فضایی که در آشپزخانه در اختیار دارید نهایت استفاده را ببرید. برای این کار می توانید به سراغ کازا دکورا بیایید و از سبک های مدرن کابینت و دکوراسیون آشپزخانه ای که ما به شما پیشنهاد می دهیم استفاده نمایید. در ادامه نکات مهمی را درباره نحوه چیدمان یک آشپزخانه مدرن ذکر می کنیم.

نحوه چیدمان یک آشپزخانه مدرن کوچک

امروزه با توجه به نیاز خانواده ها، اغلب آشپزخانه ها فضای کوچکی دارند. در این شرایط برای مدرن کردن آن باید به نکات زیر توجه شود:

 • استفاده از نور طبیعی را فراموش نکنید. هر چقدر بیشتر از نور طبیعی استفاده کنید فضای آشپزخانه شما بزرگتر به نظر می رسد.
 • با کمک قفسه های باز و شیشه ای می توانید به فضای آشپزخانه عمق بدهید.
 • در سراسر آشپزخانه از کابینت های دیواری و زمینی استفاده کنید تا تمامی وسایل را بتوانید در آن ها جای دهید.
 • سعی کنید از رنگ های روشن در تمامی عناصر آشپزخانه از جمله کابینت ها استفاده کنید زیرا باعث وسیع تر نشان دادن محیط می شود.
 • از جزیره کم عرض استفاده نمایید.
 • اولویت شما باید چیدمان U شکل باشد.
 • از شلوغ کردن فضا خودداری کرده و سعی کنید تمامی وسایل را درون کابینت ها جای دهید.
 • می توانید از منابع نور مخفی استفاده کنید.

نحوه چیدمان یک آشپزخانه مدرن بزرگ

در صورتی که فضای بزرگی برای آشپزخانه در اختیار دارید با فراغ بال می توانید از عناصر مختلف درون آن استفاده کرده و هیچ نوع محدودیتی در این زمینه نداشته باشید. به عنوان مثال رنگ های انتخابی شما محدود به رنگ های روشن نیست و شما می توانید از سایر رنگ ها نیز استفاده کنید. تنها نکته مهم که شما باید مد نظر داشته باشید رعایت اصل سادگی است پس از شلوغ کردن فضا بپرهیزید.

رنگ های محبوب مورد استفاده در آشپزخانه های مدرن کدامند؟

در آشپزخانه های مدرن از رنگ های مختلفی می توان استفاده کرد اما چند سالی است که رنگ های طبیعی برای مردم محبوب شده است. در ادامه بیشترین رنگ هایی که برای این سبک از دکوراسیون آشپزخانه استفاده می شود نام می بریم.

سفید

رنگ سفید به خاطر ایجاد حس تمیزی، درخشندگی و شفافیت از جمله رنگ های محبوبی است که در آشپزخانه های مدرن استفاده می شود. شما می توانید رنگ سفید را با رنگ های گرم، چوب های طبیعی، سنگ مرمر و … هماهنگ کنید.

سیاه

برای داشتن آشپزخانه ای مدرن و متفاوت می توانید از رنگ سیاه استفاده کنید البته این انتخاب برای کسانی است که فضای آشپزخانه آن ها وسیع است. شما می توانید با انتخاب برخی از اجزای آشپزخانه مانند شیرآلات، دستگیره ها، پیشخوان و … به رنگ سیاه پیچیدگی و تاثیرگذاری بالایی در آشپزخانه تان ایجاد نمایید.

کرم

از رنگ کرم برای آشپزخانه های کلاسیک نیز استفاده می شود اما در صورتی که در کنار سطوح براق و درخشان قرار بگیرد انتخابی عالی برای آشپزخانه ای مدرن خواهد بود. رنگ کرم گرمای بیشتری نسبت به سفید دارد و به راحتی می توان آن را با فلزات و یا چوب قرمز هماهنگ کرد.

سبز

استفاده از یک رنگ متفاوت مانند سبز نیاز به جسارت خاصی دارد. در صورتی که به طبیعت خیلی علاقه دارید و به دنبال ایجاد فضایی آرامش بخش هستید می توانید از رنگ سبز در آشپزخانه مدرن خود استفاده نمایید.

آبی

معمولا می توانید رنگ آبی را با چوب های روشن و میزهای خامه ای ترکیب کنید. اگر قصد دارید عناصر فلزی طلایی و برنجی آشپزخانه شما برجسته تر شوند می توانید از این رنگ کمک بگیرید.

در کنار این رنگ هایی که نام بردیم موارد دیگری نیز وجود دارد مانند زرد، صورتی، قهوه ای، قرمز و … که انتخاب هر کدام از آن ها به سلیقه و نوع دکوراسیون شما بستگی دارد.

یک آشپزخانه مدرن به چه اجزایی نیاز دارد؟

آشپزخانه مدرن

برای داشتن آشپزخانه ای مدرن باید اجزا و عناصری مناسب با آن انتخاب نمایید که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سینک دو کاسه که بهتر است به صورت توکار یا زیر کار باشد.
 • نورپردازی زیر کابینت، استفاده از انواع چراغ سقفی تو کار، آویزان و … برای افزایش جلوه و زیبایی فضا
 • استفاده از تجهیزات مدرن مانند فر، یخچال، هود و …
 • بهتر است وسایل و تجهیزات آشپزخانه به صورت توکار تعبیه شوند تا شلوغ شدن فضا جلوگیری شود.

با رعایت مواردی که ذکر کردیم و در کنار راهنمایی هایی که از کازا دکورا دریافت کرده اید می توانید آشپزخانه ای مدرن، زیبا و شیک داشته باشید و ساعات لذت بخشی را در کنار اعضای خانواده در این آشپزخانه سپری نمایید.

واتساپ